मंगलबार १२ आश्विन २०७८

एजेन्सी । अ’प्ठेरो बेलामा हो मानिसको मानवता चिन्ने । ९ महिना कोखमा राखेर हुर्काएकी आमालाई कोरोना को आशंकामा छोरा छोरीले नै

एजेन्सी । अ’प्ठेरो बेलामा हो मानिसको मानवता चिन्ने । ९ महिना कोखमा राखेर हुर्काएकी आमालाई कोरोना को आशंकामा छोरा छोरीले नै घर वाहिर सडकमा अल पत्र नि का लि दिएका छन् । यो घटना भारत कानपुरमा भएको हो । महिला बाँया कलयुगीलाई उनका छोराले घरवाट बाहिर नि का लि दिए ।

असहाय महिला घ’ण्टो सम्म चर्को घाममा सडकमै देखेपछि प्रहरीले उद्दार गरेर अस्पताल भर्ना गराएको भएपनि उनको मृत्यु भएको छ । प्रहरीले उक्त महिलालाई उर्सला अस्पतालमा भर्ना गरेको थियो उपचारका क्रममा उनको मृत्यु भएको छ ।

६२ बर्षे ति महिलाका महिलाको पति, श्याम यादव ले फ्टि ने न्ट कर्नलको पदबाट सेवानिवृत्त थिए । केही वर्ष अघि उनको मृत्यु भएको थियो जसपछि राज लक्ष्मी क्यान्ट क्षेत्रको म’क्कु पुर्वामा छोरा विशालसँग बस्दै आएकी थिइन् ।

पछिल्लो धेरै दिनदेखि राज लक्ष्मीलाई ज्व’रो आएको थियो । सास ‘फेर्न पनि गा’ह्रो थियो । कोरोना हुने डरले उनका छोरा विशालले उनलाई च के रीको ता ड बग्लिया क्षेत्रमा रहेको बहिनीको घरबाहिर सडकमै छो’डेर गए ।

छोरी र ज्वाईले पनि न त ती महिलाको उपचार गरे र न घरमा उनीलाई भित्र लिएर आए । सडकमै ल म्प सार परेर महिला घाममा रहीन् । जब स्थानीय मानिसहरूले उनको भिडियो भाइरल बनाए, पुलिस घटनास्थलमा पुग्यो ।

चा के री प्रहरीले स्वास्थ्य विभागको टोली बोलाएर उक्त महिलालाई ह’लत अस्पताल पठाइदिए जहाँ उपचारको क्रममा महिलाको मृत्यु भयो ।

भारतमा एक दिनमा तीन लाख ५२ हजार कोरोना सङ्क्रमित

भारतमा गत २४ तीन लाख ५२ हजारभन्दा बढी नागरिक कोरोना भाइरस सङ्क्रमित भेटिएका छन् । एकै दिन तीन लाख भन्दा बढी कोरोना भाइरस सङ्क्रमित भेटिएका यो पाँचौ दिन भएको बताइएको छ ।
त्यसैगरी यहाँ गएको २४ घण्टायता दुुई हजार ८१२ जनाको ज्यान गएको छ । त्यसैसँगै भारतमा यो सङ्क्रमणबाट मात्र एक लाख ९५ हजारभन्दा बढी व्यक्तिको निधन भइसकेको छ ।

यसरी भारतमा अहिलेसम्ममा यो सङ्क्रमणबाट एक करोड ७० लाखभन्दा बढी व्यक्ति सङ्क्रमित हुन पुगेका बताइएको छ । भारतमा हाल २८ लाख १३ हजार भन्दा बढी सक्रिय सङ्क्रमित रहेका छन् । भारतमा हालसम्म १ करोड ४३ लाख भन्दा बढी कोरोना मुक्त भएका छन् । गत २४ घण्टामा मात्र दुई लाख १९ हजार २२७ जना कोरोना मुक्त भएका छन् ।

कोरोना महामारी शुरु भएयता विश्वमा भएका सङ्क्रमणको तुलनामा यो ठूलो सङ्ख्या भएको सरकारी तथ्याङ्कले जानकारी दिएको छ । यद्यपि संयुक्त राज्यमा अमेरिका गत जनवरीमा एकै दिनमा तीन लाखभन्दा बढी व्यक्ति सङ्क्रमित भएका थिए ।

भारतमा गत जनवरी १६ बाट कोरोना भाइरसविरुद्ध खोप अभियान शुरु भएको थियो सो समयबाट अहिलेसम्म भारतमा १४ करोड १९ लाख ११ हजारभन्दा बढी व्यक्तिले खोप लगाएका छन् । कोरोना भाइरसको महामारी फैलिने क्रम एकातिर चलिरहेको छ भने अर्कोतर्फ कोरोनाभाइरस विरुद्धको खोप चलाउने क्रम पनि चलिनै रहेको छ ।

भारतमा अहिले कोभिसिल्ड, कोभ्याक्सिन र स्पुट्निक भी गरी तीन प्रकारका खोपको प्रयोग भइरहेको सरकारी निकायले जनाएका छन् । रुसले विकास गरेको स्पुट्निक भी भने यही अप्रिल १२ देखि मात्रै लगाउन थालिएको अधिकारीले जानकारी दिएका छन् ।

भारतमा सोमबार मात्रै १४ लाख २ हजार ३६७ जनाको कोरोना परीक्षण गरिएको भारतीय स्वास्थ्य अनुसन्धान परिषद्ले जनाएको छ । अप्रिल २५ सम्म कूल २७ करोड ९३ लाख २१ हजारभन्दा बढीले कोरोना परीक्षण गरिसकेको पनि परिषद्ले उल्लेख गरेको छ ।

का छन् । यो घटना भारत कानपुरमा भएको हो । महिला बाँया कलयुगीलाई उनका छोराले घरवाट बाहिर नि का लि दिए ।

असहाय महिला घ’ण्टो सम्म चर्को घाममा सडकमै देखेपछि प्रहरीले उद्दार गरेर अस्पताल भर्ना गराएको भएपनि उनको मृत्यु भएको छ । प्रहरीले उक्त महिलालाई उर्सला अस्पतालमा भर्ना गरेको थियो उपचारका क्रममा उनको मृत्यु भएको छ ।

६२ बर्षे ति महिलाका महिलाको पति, श्याम यादव ले फ्टि ने न्ट कर्नलको पदबाट सेवानिवृत्त थिए । केही वर्ष अघि उनको मृत्यु भएको थियो जसपछि राज लक्ष्मी क्यान्ट क्षेत्रको म’क्कु पुर्वामा छोरा विशालसँग बस्दै आएकी थिइन् ।

पछिल्लो धेरै दिनदेखि राज लक्ष्मीलाई ज्व’रो आएको थियो । सास ‘फेर्न पनि गा’ह्रो थियो । कोरोना हुने डरले उनका छोरा विशालले उनलाई च के रीको ता ड बग्लिया क्षेत्रमा रहेको बहिनीको घरबाहिर सडकमै छो’डेर गए ।

छोरी र ज्वाईले पनि न त ती महिलाको उपचार गरे र न घरमा उनीलाई भित्र लिएर आए । सडकमै ल म्प सार परेर महिला घाममा रहीन् । जब स्थानीय मानिसहरूले उनको भिडियो भाइरल बनाए, पुलिस घटनास्थलमा पुग्यो ।

चा के री प्रहरीले स्वास्थ्य विभागको टोली बोलाएर उक्त महिलालाई ह’लत अस्पताल पठाइदिए जहाँ उपचारको क्रममा महिलाको मृत्यु भयो ।

भारतमा एक दिनमा तीन लाख ५२ हजार कोरोना सङ्क्रमित

भारतमा गत २४ तीन लाख ५२ हजारभन्दा बढी नागरिक कोरोना भाइरस सङ्क्रमित भेटिएका छन् । एकै दिन तीन लाख भन्दा बढी कोरोना भाइरस सङ्क्रमित भेटिएका यो पाँचौ दिन भएको बताइएको छ ।
त्यसैगरी यहाँ गएको २४ घण्टायता दुुई हजार ८१२ जनाको ज्यान गएको छ । त्यसैसँगै भारतमा यो सङ्क्रमणबाट मात्र एक लाख ९५ हजारभन्दा बढी व्यक्तिको निधन भइसकेको छ ।

यसरी भारतमा अहिलेसम्ममा यो सङ्क्रमणबाट एक करोड ७० लाखभन्दा बढी व्यक्ति सङ्क्रमित हुन पुगेका बताइएको छ । भारतमा हाल २८ लाख १३ हजार भन्दा बढी सक्रिय सङ्क्रमित रहेका छन् । भारतमा हालसम्म १ करोड ४३ लाख भन्दा बढी कोरोना मुक्त भएका छन् । गत २४ घण्टामा मात्र दुई लाख १९ हजार २२७ जना कोरोना मुक्त भएका छन् ।

कोरोना महामारी शुरु भएयता विश्वमा भएका सङ्क्रमणको तुलनामा यो ठूलो सङ्ख्या भएको सरकारी तथ्याङ्कले जानकारी दिएको छ । यद्यपि संयुक्त राज्यमा अमेरिका गत जनवरीमा एकै दिनमा तीन लाखभन्दा बढी व्यक्ति सङ्क्रमित भएका थिए ।

भारतमा गत जनवरी १६ बाट कोरोना भाइरसविरुद्ध खोप अभियान शुरु भएको थियो सो समयबाट अहिलेसम्म भारतमा १४ करोड १९ लाख ११ हजारभन्दा बढी व्यक्तिले खोप लगाएका छन् । कोरोना भाइरसको महामारी फैलिने क्रम एकातिर चलिरहेको छ भने अर्कोतर्फ कोरोनाभाइरस विरुद्धको खोप चलाउने क्रम पनि चलिनै रहेको छ ।

भारतमा अहिले कोभिसिल्ड, कोभ्याक्सिन र स्पुट्निक भी गरी तीन प्रकारका खोपको प्रयोग भइरहेको सरकारी निकायले जनाएका छन् । रुसले विकास गरेको स्पुट्निक भी भने यही अप्रिल १२ देखि मात्रै लगाउन थालिएको अधिकारीले जानकारी दिएका छन् ।

भारतमा सोमबार मात्रै १४ लाख २ हजार ३६७ जनाको कोरोना परीक्षण गरिएको भारतीय स्वास्थ्य अनुसन्धान परिषद्ले जनाएको छ । अप्रिल २५ सम्म कूल २७ करोड ९३ लाख २१ हजारभन्दा बढीले कोरोना परीक्षण गरिसकेको पनि परिषद्ले उल्लेख गरेको छ ।

१०३ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया