मंगलबार १२ आश्विन २०७८

काठमाडौँ– नेकपा एमालेकी नेता भगवती चौधरी बालुवाटारमा जारी एमाले महाधिवेशन आयोजक कमिटीको बैठकबाट आक्रोशित भएर बाहिरिएकी छन्।

उनी सुनसरी जिल्ला ईन्चार्जको जिम्मेवारी नपाएको भन्दै पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँग झोक्किएर बैठकबाट बाहिरिएकी हुन्।

आफूले एमालेको राजनीतिमा लामो समय बिताएको भएपनि पार्टीले आफूमाथि अन्याय गरेको उनको गुनासो छ।

उनको स्थानमा ओलीले जगदिश कुशवाहलाई ईन्चार्ज बनाएपछि उनी ओलीसँग रुष्ट हुँदै बैठक छोडेर हिँडेकी हुन्।

बादललाई राष्ट्रिय सभाको उम्मेदवार बनाउने एमालेको निर्णय

नेकपा एमालेले रिक्त रहेको राष्ट्रिय सभा सदस्यको पदमा पार्टीका नवनियुक्त स्थायी समिति सदस्य रामबहादुर थापा बादललाई उम्मेदवार बनाउने भएको छ । यसअघि नेकपा माओवादी केन्द्रबाट निर्वाचित बादललाई पार्टीले कारवाही गरेपछि उनको राष्ट्रिय सभा सदस्यको पद गुमेको थियो ।

निर्वाचन आयोगले बिहीबार मात्र राष्ट्रियसभाको रिक्त पदका लागि उप निर्वाचनको मिति तोकेको थियो । आयोगले थापाको रिक्त स्थानमा राष्ट्रियसभा सदस्य चयनका लागि जेठ ६ गते निर्वाचनको मिति तोकेको हो ।

​राष्ट्रियसभा सदस्य निर्वाचन ऐन, २०७५ को दफा ६१ ले कुनै सदस्यको पदावधि ६ महिना भन्दा बढी कायम रहँदै कुनै कारणले निजको पद रिक्त भएमा रिक्त भएको ३५ दिनभित्र नेपाल सरकारले तोकेको मितिमा आयोगले त्यस्तो रिक्त सदस्यको पद ऐन बमोजिम बाँकी अवधिका लागि उप निर्वाचनद्वारा पूर्ति गरिने कानूनी व्यवस्था छ । सोही बमोजिम सरकारले निर्वाचन आयोगको परामर्शमा उप निर्वाचनको मिति तोकेको उनले जानकारी दिए ।

उपनिर्वाचनमा गाउँपालिका अध्यक्ष, उपाध्यक्ष, नगरपालिका, उपमहानगरपालिका, महानगरपालिका प्रमुख, उपप्रमुख र प्रदेश सभा सदस्यहरुले मतदान गर्ने छन्। एक सय १० जना प्रदेश सदस्य र २ सय ३८ पालिका प्रमुख उपप्रमुख रहेको छन् । जसको मतदानबाट राष्ट्रिय सदस्यको नयाँ सदस्य चयन हुनेछ ।

pathivaranews

११६ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया