आइतबार ३१ आश्विन २०७८

म्यानमारको ।

सेनाले गो’ठबाट फ’र्किँदै गरेका नेपाली भा’षी दम्पतीको गो’ली हा’नी ह’त्या गरेको छ ।टु’म नगरमा ब’सोबास गर्दै आएका कि’सन गौतम र उनकी श्रीमती ह’रिमाया गौतमलाई से’नाले गो’ठबाट फ’र्कँदै गर्दा गो’ली प्र’हार गरेको हो ।

गौतम द’म्पती तीन पुस्तादेखि त्यहाँका बा’सि’न्दा थिए । उनीहरुले गा’ईपा’लन गरेर जी’विका चलाउँथे । गौतमको परिवार त्यस नगरमा तीन पु’स्तादेखि ब’सोबास गर्द आएको म्या’नमार दे’शी’य गो’र्खा संघका पूर्वमहासचिव लक्ष्मण न्यौपानेले बताए ।

म्या’नमारमा सेनाले नेपाली भा’षीलाई समेत द’म’न गरिरहेको न्यौपानेको भनाइ छ । सै’निकले ’सत्ता नियन्त्रणमा लि’एपछि भएको आ’न्दो’ल’न’का क्रममा म्या’नमारमा अहिलेसम्म ७ सय भन्दा बढीको मृ’त्यु भएको छ ।

आ’न्दो’ल’न’मा ला’गेकै आ’रोपमा अरु तीन हजार एक सयभन्दा बढीलाई सु’रक्षा’क’र्मीले थु’ना’मा राखेको विवरण सार्वजनिक भएको छ ।

२७० पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया