Tuesday, January 26

महामारीबीच सञ्चालन हुन लागेको परीक्षाको डरले मेडिकल छात्राले जीवन त्याग गरिन्

August 24, 2020 230

काठमाडौ । कोरोना महामारीबीच परीक्षा सञ्चालन हुने भएपछि त्रासका कारण एक छात्राले जीवन त्याग गरेकी छिन् । भारतमा एक १९ वर्षीया मेडिकल छात्राले जीवन त्याग गरेकी हुन् । भारत, तमिलनाडुको कोइम्बटोरमा राष्ट्रिय योग्यता कम प्रवेश परीक्षा (नीट) को डरले जीवन त्याग गरेको बताइएको छ । पुलिसले बुधवार यो जानकारी दिएको हो ।

 

यो परीक्षा १३ सेप्टेम्बरमा हुने छ । यो भारतमा १६१ केन्द्रहरुमा नीट २०२० परीक्षा स्नातक मेडिकल कोर्समा प्रवेश लिनको लागि सञ्चालन गरिनेछ । अधिकारीहरूले भने कि सहरको पूर्वी वेंकटसमी रोडमा बस्ने युवती गत केही महिनादेखि नीटको तयारीमा थिइन र डिप्रेसनमा पनि थिइन ।

 

मंगलबार साँझ, उनकी आमाले उनलाई कोठामा मृत अवस्थामा फेला पारेकी हुन् । अधिकारीले भने कि ति छात्राले यो कदम उठाउनुको कारण उनी परीक्षामा पास हुन सक्दिँन भनेर डराएकी थिइन् । परिवारले प्रहरीमा उजुरी गरेको छ र अनुसन्धान पनि भइरहेको छ ।

 

किशोरीको मृत्युको बारेमा टिप्पणी गर्दै डीएमकेका सांसद कनिमोझीले भने, ‘यो दुःखको कुरा हो कि कोइम्बटोरका अर्को विद्यार्थीले नीट परीक्षाको दबाबको कारण आफ्नो जीवनको अन्त गरे । कोभिड–१९ को अवस्थालाई ध्यानमा राख्दै केन्द्रीय सरकारले यस वर्ष कमसेकम नीट परीक्षा रद्द गर्नु पर्छ ।’

 

डीएमकेका विधायक एन। कार्तिकले मृतक युवतीको घर पनि भ्रमण गरेका थिए र पार्टी प्रमुख एमके स्टालिनले उक्त घटनामा गहिरो शोक व्यक्त गरेका छन् । सोमबार भारतको सर्वोच्च अदालतले सेप्टेम्बरमा हुने जेईई (मुख्य) र नीट–यूजी परीक्षा स्थगित गर्ने याचिका खारेज गरेको थियो । अदालतको उक्त आदेशको भारतभर खुलेरै विरोध हुन थालेको छ । विद्यार्थीहरुको जीवनसँग खेलेको आरोप लगाइएको छ । News Source

प्रतिकृया दिनुहोस्