बिहिबार ०५ जेठ २०७९

काठमाडौँ — पेट्रोलियम पदार्थको मूल्यवृद्धि विरोधका क्रममा नेविसंघका विद्यार्थी र प्रहरीबीच झडप भएको छ ।

प्रदर्शनकारी र प्रहरीबीच त्रिचन्द्र क्याम्पसअघि केहीबेर सामान्य झडप भएको हो ।

पेट्रोलियम पदार्थको मूल्यवृद्धि फिर्ता लिन माग गर्दै विद्यार्थीहरुले प्रदर्शन गरेका थिए ।

निगमले आइतबार रातिदेखि लागू हुने गरी पेट्रोल, डिजेल र मटितेलमा प्रतिलिटर २/२ रुपैयाँ बढाएको थियो । नयाँ खुद्रा बिक्री मूल्य क्रमश: पेट्रोल १ सय २० र डिजेल/मटितेल १०३/१०३ रुपैयाँ कायम गरेको थियो ।

यो पनी

बहुमुखी क्याम्पस मा अध्ययनरत विपशा ले गरीन आ’त्मह’त्या

कैलाली टिकापुर न’गरपालिका निवासी विशाखा विष्ट ले गए राति आ’त्म ह’त्या गरेकी छन् । आ’त्म ह’त्या को खास कारण भने अहीले खुलिसकेको छैन । हाल उनी टिकापुर बहुमुखी क्याम्पस टिकापुर मा स्नातक तेस्रो वर्षमा अध्ययनरत थिन ।

घट्ना को विस्तृत विवरण आउन बाँकी रहे पनि डि’प्रेशन मा आएर आ’त्मह’त्या गरेको हुन सक्ने अनुमान गरिएको छ । उनकाे मृ’त्यू को खबर ले टिकापुर बहुमुखी क्याम्पस मा एक दिन शो’क बिदा समेत दिइएको छ ।

यो पनि पढ्नुहोस:

काठमाडौँ,काभ्रे पलान्चोक जिल्लाको नमोबुद्ध ६ बेलटारमा एक बिपन्न परिवार रहेछ । बुवा टुकनाथ न्यौपाने र आमा शुभद्रा न्यौपानेको दुई छोराहरु मनमोहन र मदन न्यौपानेलाई ७ बर्षको उमेरदेखि यो रोगले थलायो । अहिले उनीहरु हिडडुल गर्न सक्दैनन् ।

कोपारामै दिशा पिसाब हुन्छ । छोराहरुको उपचार गराउँदा गराउँदै भएको सम्पत्रि सकियो तर रोग पत्ता लागेन, झनै अवस्था बिग्रदै गयो । गाउँको यो झुप्रो घर र जग्गा पनि उनीहरुको हैन, बर्षै पिच्छे भाडा तिर्नुपर्छ । ऋणको भारीले थिच्दैछ ।

स्कुल जाने उमेरमा आफ्नो छोराहरुको यो अवस्था भएपछि यि बुवाआमा धरधरी रोए । सबैको छोराछोरी हिड्दै स्कुल गएको देख्दा आमाको मन भक्कानिन्छ । मेरो मात्र छोराहरुको अवस्था किन यस्तो भएको होला । दुई छोरामा दुवै छोरालाई भगवानले किन यस्तो बनाईदिएका होलान् ।

बुवा टुकनाथले पनि रुदै बिलौन गरे, भएभरको सबै सम्पत्ति सक्काईसके अब कसले मेरा छोराहरुको जीवन रक्षा गर्ला ? जेठो छोरो मनमोहनले भने, एउटा हुईल चियरमात्र भैदिए, हाम्रो पनि सानो घर भैदिए, जगा जमिन भैदिए कति राम्रो हुन्थ्योहोला ।

zkhabar

९७ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया