Wednesday, January 27

खुसीको खबर, भारतले नेपाललाई कोरोनाको भ्याक्सिन अर्थात औषधी सप्लाई गर्न थाले, ५७० वटा शिशिको माग

August 22, 2020 462

काठमाडौं / विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्ल्यूएचओ) ले कोरोना भाइरस दुई वर्षमा नियन्त्रणमा ल्याईने अपेक्षा गरेको छ। डब्ल्यूएचओका प्रमुख डा। टेड्रोस अधिनोम गेब्रेयोससले भने कि उनी आशा गर्छन् कि दुई वर्ष भित्र कोरोना भाइरस महामारी नियन्त्रणमा ल्याइनेछ।

स.न १९९८ मा स्पेनिश फ्लुको महामारी नियन्त्रणमा आउन दुई बर्ष लाग्यो भन्ने कुरा सम्झँदै उनले भने कि कोरोना भाइरसको अवस्थामा पनि त्यस्तो आशा गर्न सकिन्छ। यद्यपि हालको प्राविधिक क्षमताका साथ भाइरस कम समयमा नियन्त्रणमा ल्याउन सकिन्छ, उनले भने।

‘अवश्य पनि भाइरस अझ फैलिएको छ। “तर हामीसँग टेक्नोलोजी छ, जसले भाइरसको फैलावटलाई रोक्न सक्छ,” उनले जेनेभामा एउटा पत्रकार सम्मेलनमा भने।

उनले कोरोना भाइरस विरुद्धको अभियानको सफलताका लागि राष्ट्रिय एकता र विश्वव्यापी सहयोग आवश्यक रहेको बताए।

 

प्रतिकृया दिनुहोस्