Sunday, January 24

ग्रिनसिटी अस्पताललाई कडा कारवाही गराई छाड्ने समितिका संयोजक खकुरेलको अठोट (भिडियो हेर्नुहोस)

August 18, 2020 64

बिगतदेखि नै धेरै जसो बिरामीहरुको लापरवाहीपूर्ण उपचारको कारण तीब्र बिवादमा आई रहने ग्रिनसिटी अस्पतालले पत्रकार तथा कलाकार देव लामाको उपचारमा समेत लुट मच्चाउँदै अर्धमृत अवस्थामा अलपत्र पारेपछि गठन भएको पत्रकार तथा कलाकार देव लामा बचाउ संघर्ष समितिले यस अस्पताललाई जसरी पनि कडा भन्दा कडा कारवाही गराई छाड्ने अठोट लिएको छ । समितिका संयोजक समेत रहेका समाजसेवी प्रल्हाद खकुरेलले पीडित लामाले न्याय नपाउँदासम्म र आफ्नो बुताले भ्याएसम्म लडिरहने प्रविद्धता व्यक्त गरेका हुन् ।

अनलाइनपाना संवादका क्रममा संयोजक खकुरेलले न्यायको पक्षमा आवाज उठाउँने आफुहरु सहित समितिका सदस्यहरुलाई अस्पतालका अध्यक्ष लोक बहादुर टण्डनले बारम्बार ज्यान मार्ने धम्की दिई रहेको खुलासा समेत गरेका छन् । आफु सहित पीडित लामाकी श्रीमती मिरा जोशी (लामा)लाई ज्यान मार्ने धम्की दिएको आरोप संयोजक खकुरेलले लगाएका हुन् ।

२०७६ बैशाख ८ गते बाथरुममा लडेका पत्रकार तथा कलाकार देव लामालाई परिवारले उपचारको लागी ग्राण्डी वा अन्नपूर्ण न्युरो अस्पताल लग्न चाहेका थिए । तर एम्बुलेन्स चालकले झुक्याएर ग्रिनसिटी लगेको थियो । त्यस अस्पतालको गलत अप्रेसनपछि लामा पुरै अर्धचेत बनेका थिए भने लामालाई डिस्चार्ज पत्रसमेत नदिई त्यहाँबाट निकालिएको थियो । लामाको उपचारमा ४२ लाख सकिएको तर अस्पतालले रकम भुक्तानीको पुरा बिल नै नदिएको आरोप परिवारका सदस्यहरुले लगाउँदै आएका छन् ।

देव लामा पीडित बनेपछि र उनको परिवार अस्पताललाई रकम बुझाउँदा बुझाउँदै सडकमा आउँने अवस्था भएपछि एवम अस्पतालले बारम्बार सहमति गर्दै आफैं उल्लंघन गर्दै गरेपछि घटनाको १४ महिनापछि संघर्ष समिति गठन भएको थियो । १२१ सदस्ययीय उक्त समितिले यही भाद्र १७ गते हजारौंको संख्यामा समर्थक उतारेर अस्पताल घेर्ने तयारी गरेको छ । धनीहरुको मात्र पहुँच भएको र धनीलाई समेत कंगाल बनाउँन उद्धत उक्त अस्पतालको लाईसेन्स नै खारेज गराउँन उक्त दिनको आन्दोलन केन्द्रीत हुने संयोक खकुरेलले बताएका छन् ।

भिडियो हेर्नुहोस:

प्रतिकृया दिनुहोस्