सोमबार १३ मंसिर २०७८

नेकपा एमालेका अ’ध्यक्ष केपी शर्मा ओली पार्टी र सरकार दुवैमा झनै शक्तिशाली हुँदै गएका छन् । ओली नेतृत्वको सरकार टिकाउन एमाले र जनता स’माजवादी पार्टीबीचको सहकार्यको स’म्भावना बढेको छ भने अ’र्कोतर्फ पार्टीभित्र विधान संशोधन गरेर सबै अधिकार आफूमा केन्द्रित गर्न ओली सफल भएका छन् । ओली ने’तृत्वको सरकारले वि’श्वासको मत लिएमा र जसपाले समर्थन गरेमा एक व’र्षसम्म अ’विश्वास प्रस्ताव ल्याउन पाइँदैन ।

ओलीले फागुन २८ गते माधव नेपाललगायत नेतालाई नबोलाइ केन्द्रीय कमिटीको बैठक राखेर जिम्मेवारी खोस्ने, विधान संशोधन प्रस्ताव अघि सार्ने तथा के’न्द्रीय सदस्य थप गर्ने निर्णय गराएका थिए । त्यसपछि दुईवटा बैठकले विधान सं’शोधन नेपाललगायत चार नेतालाई स्प’ष्टीकरण सोध्ने तथा संसदीय दलको विधान सं’शोधन गरेर समानुपातिक सांसदलाई हटाउने अधिकार अ’ध्यक्षलाई दिने निर्णय गरेका थिए ।

नेपाल समूहले समानान्तर कमिटी गठन गरी ओली समूहलाई चुनौती दिने र अ’न्तरसंघर्ष गर्ने नीति लिइरहेका बेला ओलीले बालुवाटारमा केन्द्रीय कमिटीको बैठक राखेर आफूअनुकूल नि’र्णय गराएका थिए । उनी यतिबेला नेपाल लगायतका नेताहरुलाई पार्टीबाटै नि’ष्कासन गर्ने तयारीमा छन् ।

आजको नागरिक दै’निकमा समाचार छ ।

३४ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया