बिहिबार १६ मंसिर २०७८

नोभेम्बर On मा, प्रकृति पाण्डेलाई मेडिकल शहर अर्लिtonटनको आपतकालीन विभागमा लगियो जहाँ उनी भारी रक्तस्राव, र पूरै शरीरमा चोटपटक जस्ता लक्षणहरू प्रस्तुत गर्दै थिए। केही दिन अस्पतालमा बसेपछि र परीक्षणहरू गरिसकेपछि डाक्टरहरूले प्रकृतिलाई नोभेम्बर 9th मा मेडिकल सिटी डलास सार्न सुझाव दिए।

टी-एक्युट लिम्फोब्लास्टिक ल्युकेमियाको आशing्का गर्दै। एक हप्ता पछि रहँदा र फेरि र हड्डी मज्जाको एक हप्ता पछि रहे। बायोप्सी, डाक्टरहरूको शंका अब वास्तविक निदान मा बदलियो। नोभेम्बर १,, २०२० मा, हाम्रो दुःस्वप्न वास्तविकतामा परिणत भयो। प्रकृति टी-तीव्र लिम्फोब्लास्टिक ल्युकेमिया पत्ता लागेको थियो। (T-ALL, बोन मज्जा क्यान्सर पनि भनिन्छ)।

उनलाई तुरुन्तै केमोथेरापीमा सुरु गरिएको थियो प्रकृति प्राविण टेक्सास विश्वविद्यालयको अर्लिton्टनको मेकानिकल ईन्जिनियरि studyingको अध्ययन गर्ने एक अन्तर्राष्ट्रिय स्नातक विद्यार्थी हो। मूल रूपमा बिर्तामोड, नेपालबाट; प्रकृति विगत years बर्षदेखि टेक्सासको अर्लिton्टनमा बस्दै आएका छन्। जसले उनलाई चिन्छ सबैलाई थाहा छ कि उनी धेरै सकारात्मक र सँधै खुशी छन्। उनी एक उज्ज्वल विद्यार्थी हुन् जसले उनको विश्वविद्यालयका धेरै शैक्षिक संस्थाहरूमा सक्रियतासाथ भाग लिइन्।

कान्छो उमेरमा यी सबै कुरा गर्नका लागि सुरक्षित गर्नु भनेको उनले आउने कुरा मात्र होईन। मेकानिकल ईन्जिनियरको रूपमा छिट्टै स्नातक उनको सपना उनको स्वास्थ्यको कारण अब रोकिरहेको छ। उनी उपचारको क्रममा धेरै नै सकारात्मक छिन् र क्यान्सरको यो लडाई लड्न तयार छिन्। यद्यपि यो धेरै पीडादायी छ, उनी अझै पनी हरेक दिन एक सुन्दर मुस्कानको साथ आउँछिन्।

यस COVID महामारीको बखत सबैलाई गाह्रो भइरहेको छ। हामी सबैलाई थाहा छ स्वास्थ्य सेवा कति महँगो छ, एक अन्तर्राष्ट्रिय विद्यार्थीको रूपमा उनको खर्च दोगुना छ। ठूलो निराशाको साथ उनलाई तपाईंको सहयोग र समर्थनको खाँचो छ। उपचारमा महिनौंको चेमो र अन्तमा हड्डी मज्जा प्रत्यारोपण समावेश छ। यो लामो यात्रा हो र यस सबैमा उसको सकारात्मकताले उसलाई अबसम्म पुग्न मद्दत गरेको छ।

यो कठिन समयमा प्रकृतिलाई सहयोग गरौं र उनलाई यो युद्ध जित्न सहयोग गरौं। तपाईंको सानो योगदान र समर्थन उनको जीवन मा यति धेरै फरक पार्छ। सबै उठेको पैसा सीधा प्रकृतिको उपचार, औषधि, हड्डी मज्जा प्रत्यारोपण र उनको अन्य खर्चमा जान्छ। हामीलाई तपाईको सहयोग र सहयोग चाहिन्छ। धन्यवाद।

 

३३२ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया