बिहिबार ०५ जेठ २०७९

काठमाडौ

भ्र’ष्टा’चार वि’रु’द्ध सामाजिक अभियान संचालन गर्ने ज्ञानेन्द्र शाहीलाई स्वास्थ्य मन्त्रालयमा मन्त्री हृदयस त्रिपाठीले थ’र्काएका छन् । उनको बोल्ने र आ’रोप लगाउने शैली प्रति असन्तुष्टि जनाउँदै मन्त्रीले थर्काएका हुन् ।

स्वास्थय क्षेत्रमा भइरहेका अनियमितता र भ्र’ष्टा’चारका बारेमा तयार पारिएको रिपोर्ट लिएर मन्त्रीलाई ज्ञापनपत्र बुझाउन गएको ज्ञानेन्द्र शाही र उनको समुहबीच मन्त्रीको वि’वाद समेत भएको छ ।

शाहीले मन्त्रीसंग कुरा गर्दा उ’त्ते’जनापूर्ण तरिकाले बोल्न थालेपछि मन्त्रीले पनि उनलाई रोक्ने को’शिष गरेका थिए । उनले आफु पनि भ्र’ष्टा’चारमा शुन्य सहनशिलताको सिद्धान्त लिएर मन्त्रालयमा रहेका कारण त्यसमा आफु गम्भिर भएको बताएका थिए ।

उनले भ्र’ष्टा’चार र अनियमितता छानविन र अनुसन्धान गर्ने निकाय भएकाले त्यसैवाट अनुसन्धान गर्ने पनि बताएका छन् । ज्ञानेन्द्र शाहीको समुहले मुलुकका विभिन्न स्वास्थ्य संस्थामा पुगी त्यहाँ देखिएका अनियमितताका बारेमा रिपोर्ट तयार पारेको जनाएको छ ।

मुलुकका विभिन्न सरकारी अस्पताल र स्वास्थ्य संस्थामा देखिएका सुधार गर्नुपर्ने अवस्थाका बारेमा मन्त्रालयलाई ध्यानाकर्षण समेत गराइएको छ । ज्ञापनपत्र बुझाएपछि म केही प्रश्न सोध्छु भनेर ज्ञानेन्द्र शाहीले म सामान्य नागरिक हुँ भनेर औंला उ’ठाउँदै बोल्न खोजेपछि मन्त्री जं’गिएका थिए ।

ज्ञानेन्द्र शाहीले अन्य क्षेत्रमा बोलेजस्तै अलि उग्र तरिकाले प्रश्न गर्न खोजेका थिए । तर मन्त्रीले आफु भ्र’ष्टा’चार वि’रु’द्धको विषयमा डिग्री लिएको र सार्वजनिक लेखा समिती, महालेखाको वार्षीक प्रतिवेदनमा पनि २०४८ साल देखि नै सहभागी भएकाले यो विषयमा निकै जानकार भएको बताएका छन् । तर स्वास्थ्य मन्त्रालयमा आएको धेरै समय नभएकाले सुधारको लागि आफु खटेर लागेको बताएका छन् ।

४३४ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया