सोमबार ०३ माघ २०७८

“प्र’चण्ड-ने’पाल’लाई, ओलीको चे’ता’व’नी : ‘सूर्य उदाउँदा पनि रा’तै,भएर उदाउँछ, अस्ताउँदा, पनि रा’तै, भएर अ’स्ताउँछ।’भन्दै आफ्नो’अडान बाँ’चु’न्जे’ल नफेरिने’

“काठमाडौं“– प्रधानमन्त्री केपी, शर्मा ओलीले सर्वोच्च अदालतको फैसल्ला,लाई समान्यरुपमा, लिनु पर्ने बताउनुभएको छ ।आज काठमाडौंमा, नेपालको माटोको डिजिटल नक्सा, सार्वजनिक, गर्ने कार्यक्रममा बोल्नुहुँदै प्रधानमन्त्री ओलीले सर्वोच्च, अदालतको, फैसला पछि प्रचण्ड माधवले खाएको’ लड्डुप्रति व्यङ्ग्य गर्नुभएको हो ।”

“उहाँले भन्नुभयो, ‘ मेरा केही भाइहरू,ले लड्डु खुवाइ गरेछन्, खुसी भएर, जित्यौँ भनेर,के जि’तेछन् हेर्नु छ के पाउँछन् त्यो पनि हेर्नु छ,।’ उहाँले भन्नुभयो,‘मेरो विचार भोलि पर्सिदेखि फेरी राजीनामा,माग्नुहुन्छ जस्तो’ लागेको छ राजीनामा देऊ, राजीनामा, देऊ भनेर ।’ प्रधानमन्त्री ओलीले अहिलेको अवस्थालाइृ समान्यरुपमा लिएको भन्दै’ आफ्नो अडान बाँ’चु’न्जे’ल नफेरिने बताउनुभयो ।,

‘बाँ’चु’न्जे’ल इमानदारीताका, साथ काम गर्ने हो म’रेपछि न इमानदार न बे’मा’न केही गर्न सकिन्न ।’ उहाँले भन्नुभयो, ‘अहिलेसम्म मेरो देश विकासको आकाक्षामा केही फरक पाउनु भयो र ?स्वार्थबाट ल’पेटि’एका मान्छेहरूमा यस्ता कुराले धेरै असर गर्छ होला, राम्रो, नराम्रो, अप्ठ्यारो अप्ठ्यारो जुनसुकै अवस्थामा पनि एक समान रहनु पर्ने प्रधानमन्त्रीको भनाई थियो, ।

“प्रधानमन्त्रीले भन्नुभयो,‘सूर्य उदाउँदा, र अस्ताउँदा दुवै अवस्थामा रातो भएझैँ जस्तोसुकै अवस्थालाई पनि सहज मान्नुपर्ने बताउनुभयो, । उहाँले आफू अलिकति पनि विचलित नभएको भन्दै देश बनाउने सङ्कल्प पुरा गरेरै छाड्ने बताउनुभयो । ‘दृढताका साथ देश बनाइ छोड्ने सङ्कल्पप्रति म अलिकति” पनि विचलित हुन्न ।’

“कार्यक्रममा प्रधानमन्त्री’ केपी शर्मा ओलीले नेपालको माटोको डिजिटल नक्सा सार्वजनिक गर्नुभयो । नक्साको माध्यमबाट माटोमा भएको अम्लीयपन, ना’इट्रोजन, पोटासियमलगायत तत्त्व थाहा पाउन सकिने सरकारले जनाएको छ।’”

२५६ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया