सोमबार १३ मंसिर २०७८

काठमाडौं, चैत्र ४-: नेकपा एमालेको झलनाथ खनाल–माधवकुमार नेपाल गुटको राष्ट्रिय भेला आजबाट शुरु भएको छ । सानेपास्थित एक पार्टी प्यालेसमा शुरु भएको भेलामा निक्कै कम मात्रामा नेता तथा कार्यकर्ताको उपस्थिति रहेको छ’ ।

पार्टीलाई फुटतर्फ लैजान खोजेको र प्रचण्डको कार्यकर्ता बन्न एमालेमा विग्रह ल्याएको भन्दै अधिकाशं नेता कार्यकर्ताले साथ दिएका छैनन् । भेलामा सोचेभन्दा निक्कै कम मात्र नेता कार्यकर्ता उपस्थित भएपछि सो पक्ष तनावमा देखिएको छ ‘।

भेलामा पार्टी केन्द्रीय कमिटी, केन्द्रीय निकाय र केन्द्रीय विभागका सदस्य, प्रदेश कमिटीका सदस्य, केन्द्रीय कमिटीका पूर्वसदस्य, संघ तथा प्रदेशका सांसद, पूर्वसांसद, जिल्ला कमिटीका पदाधिकारी, सम्पर्क कमिटी र मञ्चका सदस्य, गाउँ तथा नगर कमिटीका अध्यक्ष र सचिव, जिल्ला समन्वय समिति, स्थानीय तहका प्रमुख तथा उपप्रमुख, जनसंगठन तथा पेसागत संगठनका केन्द्रीय सचिवालयका सदस्यका साथै प्रदेश तथा जिल्ला कमिटीका पदाधिकारीलाई बोलाइएको छ ‘।

तर, हलमा देखिएको उपस्थितिले एमालेको सिंगो पंक्तिमध्ये करिव ३० प्रतिशतमात्र उपस्थिति भएको देखिन्छ ‘। प्रतिनिधिसभामा हाल रहेका १२० सांसद मध्ये करिव तीन दर्जन सांसद, करिव ३० प्रतिशत केन्द्रीय सदस्य, स्थानीय तहमा एमालेका तर्फबाट जितेकामध्ये केही प्रतिनिधिमात्र उपस्थित भएका छन्’ । तर, सो समुहका प्रचार प्रसार विभाग प्रमुख योगेश भट्टराईले भने २ हजार बढि भएको दावी गर्नुभएको छ ।

विधानको कुन धाराअनुसार बैठक बोलाएको आधार दिन नसकेको सो समुहको भेलाको अध्यक्षता झलनाथ खनालले गर्नुभएको छ भने अध्यक्षमा पराजित नेपाल विशिष्ट अतिथि बन्नु भएको छ’ ।

pathivarapost

९४ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया