Monday, January 25

जब एक स्कुलका ७ शिक्षिका एकैपटक गर्भवती भए…पुरा पढ्नुहोस

August 11, 2020 111

संसारमा धरै आश्चार्यजनक कुरा सुन्दै र देख्दै आएका छौं । यस्तै अचम्मको घटना अमेरिकामा भएको छ । जहाँ एक स्कुलका ७ जना शिक्षिकाहरु एकै पटक गर्भवती भएका छन् ।अमेरिकाको कंकास स्थित ओक स्ट्रीट प्राथमिक विद्यालयका ७ शिक्षिकाहरु एकैपटक गर्भवती भएर आश्चर्यमा पारेका हुन् ।

अर्को अचम्मको कुरा त ७ जना शिक्षिकाले ८ वटा बच्चा जन्माउनेछन् । एउटी शिक्षिकाको गर्भमा जुम्ल्याहा बच्चा हुर्किरहेका छन् । उक्त विद्यालयमा १४ महिला शिक्षकले पढाउदै आएका छन्, जसमा ७ जना गर्भवती छन् । जसकारण पठनपाठनमा केहि समस्या देखिने भएको छ ।

र पनि एश्लेका अनुसार सातै शिक्षिका एकैपटक सुत्केरी बिदामा बस्ने हुँदा अरु शिक्षक बोलाएर कक्षा निरन्तर गरिने बताएकी छिन् ।विद्यालयले अक्टुवरसम्म सबै शिक्षिकाहरुले बच्चाको जन्म दिइसक्ने बताएको छ । एजेन्सी

यो पनि पढ्नुहोस:

जैविक चियामा भिटामिन सी, इ र बी टु पाइने तथा ग्रीन टीमा फोलिक एसिड, बिटा व्यारोटिन क्याल्सियम, फस्फोरस, म्याग्नेसियम, जिङ्क कपर, एन्टी अक्सिडेन्ट आदि तत्व पाइने हुँदा यसको प्रयोगबाट शरीरमा स्फूर्तिका साथै स्मरण शक्ति विकास हुने बताइएको छ ।

पोखरामा जैविक चियाको महत्व र यसले मानव स्वास्थ्यमा पार्ने प्रभावबारेमा जानकारी दिन आयोजित ‘टि टक’ कार्यक्रममा वसन्त ट्रेडका सञ्चालक एवं अर्गानिक चिया व्यवसायी रवि पौडेलले यस बारेमा विविध जानकारी दिएका थिए ।

‘टि टक’ कार्यक्रममा जैविक चिया विज्ञ एवं कञ्चनजङ्घा अर्थोडक्स चिया उद्योगका सञ्चालक हरि सिटौलाले चियाको उत्पत्ति र यसको विकास क्रमसँगै मानव स्वास्थमा यसको महत्वबारे जानकारी दिएका थिए ।

माइण्ड केमस्ट रिसर्च पर्सन सिटौलाले मानव मस्तिष्कमा जैविक चियाले उत्पन्न गराउने हर्मोन र त्यसले मस्तिष्कलाई कसरी सक्रिय र निष्क्रिय बनाउन भूमिका खेल्छ भन्नेबारेमा जानकारी दिए ।

कार्यक्रममा सहभागी ज्ञान गुरुङले सामान्य रुपमा बुझिने जैविक चियाका अनेक फाइदाबारे जानकारी लिन पाइएको बताए । उनले एउटै चियाको बोटबाट विविध खालका चिया कसरी तयार गर्ने त्यसको तयारी प्रक्रियाबारे जानकारी लिन सफल भएको बताए ।

फिटनेस सञ्चालक कृष्णा गुरुङले स्वस्थ्य मन र शरीरका लागि जैविक चियाका अनगिन्ती गुणबारे जानकारी लिन सफल भएको बताए । उनले भने, “हामीमा अझै जैविक चियाको महत्व थाहा छैन, यसका यति धेरै फाइदा रहेछन् । देशभित्रको उत्पादनले अन्तरराष्ट्रिय बजार लिइसक्दा पनि हामीले यसको महत्व बुझ्न सकेका रहेनछौँ ।”

उनले नेपालीमा अझै चिया पिउने परम्परागत संस्कृति भए पनि यसको वैज्ञानिक पद्धतिबारेमा जानकारी नभएको भन्दै यस्तो कार्यक्रमले जैविक चियाको महत्व उजागर गर्ने बताए ।

कार्यक्रम आयोजक पौडेलले सात वर्षदेखि जैविक र अर्धजैविक चियाको व्यवसाय गर्दै आएको र पछिल्लो समय नेपालीले जैविक चियाप्रति रुचि देखाएको बताए ।

“जुन अनुपातमा जैविक चियाको प्रयोग हुनुपर्ने हो, त्यो अझै भएको छैन ।” पौडेलले अहिले वसन्त चिया ट्रेड कन्सर्नमा चियाको मात्र ३० वटा जात उपलब्ध रहेको जानकारी दिए ।

“विभिन्न रोग लागेका व्यक्ति अहिले जैविक चिया प्रयोगबाट सञ्चो भएको भन्दै खोज्न आउने गरेका छन्”, उनले भने, जैविक चियाको राम्रोसँग प्रयोग गर्न जानियो भने शरीरको ८० प्रतिशत रोग निको हुन्छ ।”

कञ्चनजङ्घा अर्थोडक्स चिया उद्योगका अर्का सञ्चालक डम्बरबहादुर खत्री र जैविक चिया व्यवसायी युवराज दाहालले पनि जैविक चियाको महत्वबारे आआफ्ना धारणा राखेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्