Wednesday, November 25

विरोधबीच देउवाद्वारा दश विभागमा मनोनयन

August 10, 2020 67
महाधिवेशन निष्पक्ष र स्वतन्त्र हुनेमा संस्थापनइतर पक्ष सशंकित
सभापतिले आगामी महाधिवेशनका उम्मेदवार शेरबहादुर देउवालाई कसरी जिताउन सकिन्छ भनेर काम गरिरहनु भएको छ :  रिजाल

उनले यसअघि गठन भइसकेको तरुण र खेलकुद विभागमा समेत केही सदस्यहरु थपेका छन् । महाधिवेशनको मिति घोषणा भइसकेको अवस्थामा विभाग गठनको औचित्व नभएको भन्दै वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेल पक्षले गठनको विरोध गरिरहेका बेला देउवाले एकलौटी रुपमा विभाग गठन र सदस्यहरु मनोनयनको क्रम अघि बढाएका हुन् । सभापति देउवाले गरेको विभाग गठन विधानको विरुद्धमा समेत छ । पार्टीको विधानअनुसार केन्द्रीय विभागको गठन महाधिवेशन सम्पन्न भएको ६ महिनाभित्र गठन गरिसक्नु पर्ने व्यवस्था छ । सभापति देउवाले चार वर्षको कार्यकालमा गठन नगरेको विभागलाई महाधिवेशनको कार्यतालिका घोषणा भएपछि गठन गर्न थालेका हुन् ।

देउवाले एकलौटी रुपमा २० वटा विभाग गठन गरेकोमा अहिलेसम्म १३ वटा विभागमा सदस्यहरु मनोनयनसमेत गरिसकेका छन् । एउटा विभागमा ५० जनासम्म सदस्य राख्न सकिने व्यवस्था विधानमा छ । देउवाले एक विभागमा बढीमा ४१ सदस्य मनोनयन गरेका छन । संस्थापन इतरपक्षका लागि भन्दै अरु सदस्यहरु खाली राखिएको देउवा निकट एक केन्द्रीय सदस्यले बताए । अहिलेसम्म विभाग प्रमुखबाहेक ५ सय १ जना सदस्यहरु देउवाले मनोनयन गरिसकेका छन् ।

आफ्नो समूहका केन्द्रीय सदस्य शिव हुमागाईं विभाग प्रमुख बनाइदिए पनि पूर्वमहामन्त्री कृष्णप्रसाद सिटौला पनि विभाग गठनको विरोधमा देखिएका छन् । यसले महाधिवशेन निष्पक्ष र स्वतन्त्रतापूर्वक हुनेमा पौडेल र सिटौला पक्षका नेताहरु संशकित छन् । देउवाले थप ७ वटा विभागलाई पूर्णता दिने तयारीमा जुटेका छन् । स्थानीय तहका नेता तथा कार्यकर्तालाई पद बाँडेर महाधिवेशन प्रभावित पार्ने योजना देउवामा रहेको भन्दै संस्थापन इतरपक्षले विरोध गर्दै आएको हो ।

कांग्रेस केन्द्रीय सदस्य मिनेन्द्र रिजालले महाधिवेशनको नेतृत्व गर्ने पार्टी सभापति नै आफ्नो उम्मेदवारीलाई फाइदा पुर्‍याउने गरी काम गरिरहेको बताए । ‘सभापतिले आगामी महाधिवेशनका उम्मेदवार शेरबहादुर

देउवालाई कसरी जिताउन सकिन्छ भनेर काम गरिरहनु भएको छ,’ रिजालले भने, ‘पार्टीभित्रै यस्तो बदमासी गर्न थालिएपछि राष्ट्रिय राजनीतिमा प्रधानमन्त्री केपी ओलीले बदमासी गरे भनेर बोल्न नैतिक बल गुमेको छ ।’

विभाग प्रमुख र सदस्यहरुको सूची हेर्नुहोस्

Source Kantipur post

प्रतिकृया दिनुहोस्