Saturday, October 24

मन्त्रालय छिर्यो कोरोना, मन्त्रालयका ४ जना कर्मचारीलाई कोरोना संक्रमण

August 10, 2020 130

काठमाडौं- स्वास्थ्य तथा जनसख्या मन्त्रालयका ४ जना कर्मचारीलाई कोरोना संक्रमण देखिएको छ। स्वास्थ्य मन्त्रालयका कर्मचारीलाई संक्रमण देखिएको यो पहिलो पटक हो। स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका सहप्रवक्ता डा समीरकुमार अधिकारीले तीन कर्मचारीलाई संक्रमण देखिएको बताए। एक चालक र २ कार्यालय सहयोगीलाई कोरोना संक्रमण देखिएको हाे।

शुक्रबार मन्त्रालयमा ८१ जनाको कोरोना परीक्षणका लागि स्वाब संकलन गरिएको थियो। तीमध्ये ४ जनाकाे रिपाेर्ट पाेजिटिभ देखिएकाे हाे। कोरोनासँग मिल्दो लक्षण देखिएका दुईको मृ’त्यु कोरोनासँग मिल्दोजुल्दो लक्षण देखिएका दुई जनाको मृ’त्यु भएको छ । मृ’त्यु हुनेमा एक जना अस्पतालका चौकीदार र अर्का नेपाली काँग्रेसका नेता छन् । धनुषाको मिथिला विहारी नगरपालिका–५ घर भएका ४५ वर्षीय पुरुषको एक्कासि ज्वरो र रुघाखोकीका साथै श्वास फेर्न समस्या भएपछि शनिबार राति उपचारका लागि ल्याउने क्रममा मृ’त्यु भएको धनुषाका प्रमुख जिल्ला अधिकारी प्रेमप्रसाद भट्टराईले जानकारी दिए । प्रजिअ भट्टराईका अनुसार उनको शव सोही अस्पतालमा राखिएको र स्वाब सङ्कलन गर्ने काम भइरहेको छ । बिदामा गएका बेला उनी अचानक बिरामी भएका थिए ।

वीरगञ्जमा मृ’त्यु भएकी २० वर्षीया युवतीमा कोरोना पुष्टि वीरगञ्जमा मृ’त्यु भएकी एक युवतीमा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ। शुक्रबार राती उपचारका क्रममा मृ’त्यु भएकी २० वर्षीया युवतीमा कोरोना भाइरस पोजिटिभ देखिएको नारायणी अस्पतालका मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डा मदन उपाध्यायले जानकारी दिए।

उनका अनुसार ती युवतीको शुक्रबार राती सवा १ बजे मृ’त्यु भएको थियो। मृत्युपछि स्वाब परीक्षण गर्दा कोरोना पोजिटिभ आएको हो। श्वासप्रस्वासमा समस्या देखिएपछि उनलाई उपचारका लागि गण्डक अस्पताल भर्ना गरिएको थियो।

प्रतिकृया दिनुहोस्