Saturday, November 28

इन्डियन आर्मीले विवाह भएको पाँच वर्ष पछि आफुलाई अलपत्र पारे भन्दै युवती रुँदै मिडियामा (भिडियो सहित)

August 5, 2020 237

काठमाडौं । एक जना इन्डियन आर्मीले विवाह भएको पाँच वर्ष पछि आफुलाई अलपत्र पारे भन्दै युवती रुँदै मिडियामा आएकी छन् । कपिलबस्तु चन्द्रोटामा एक युवतीले एक युवकसंग विवाह गरेकी थिइन् । भारतीय सेनामा कार्यरत मनवहादुर राना रुपन्देही जिल्लाको वासगढीमा बस्ने गर्थे । उनीसंगै यि युवतीको विवाह भएको थियो । पाँच वर्ष सम्म उनी रानाकै श्रीमतीको रुपमा बसिन् ।

तर उनलाई मनवहादुरले श्रीमतीको दर्जा दिएनन् । उनी पाँच वर्ष सम्म मनवहादुरकै श्रीमातीकै रुपमा घरमा बसेकी थिइन् । तर श्रीमानले विवाह दर्ता गर्न मानेनन् उनलाई श्रीमती पनि स्वीकार गरेनन् । यही विषयमा उनीहरुको मनमुटाव भयो । पाँच वर्ष सम्म श्रीमती बनेर बसेकी युवतीले विवाह दर्ता गरौं भन्दा म विवाह दर्ता गर्दिन तँ जे गरे पनि गर म डराउँदिन भनेर भनेको उनले बताइन् ।

उनले विवाह दर्ताका लागि एउटा निवेदन दिएकी थिइन् । तर श्रीमान नभई विवाह दर्ता नहुने भएकाले उनको विवाह दर्ता भएन । उनले आफु पाँच वर्ष सम्म श्रीमानकै घरमा बसेको बताएकी छन् । तर श्रीमानले विवाह दर्ता गर्न नमाने पछि भएको विवादका कारण अहिले उनी माइतीमा गएर बसेकी छन्।

उनीहरुको प्रेम विवाह भएको हो । उनको विवाहको पनि कथा पनि रोचक छ । उनै युवकसंग विवाहको कुरा भइरहेको थियो । एक दिन उनले ति युवतीलाई आफुसंग बोलाए । उनले मनबहादुरसंग एक रात विताइन् । एक रात विताएपछि भोलीपल्ट युवतीलाई फर्केर घर जा भने ।

तर दिदी बहिनीले अब त्यसरी पुरुषसंग रात विताइसकेपछि माइत आउन मिल्देन उनैसंग बस भनेर पठाएका थिए । त्यसरी उनीहरुको विवाह भएको थियो । श्रीमानको घरमा सासु सुसुराहरुले बुहारीकै रुपमा पाँच वर्ष सम्म स्वीकार गरेको पनि उनले बताइन् ।

भिडियो

प्रतिकृया दिनुहोस्