सोमबार ०३ माघ २०७८

बर्दियामा बिहे गरेको १२ घन्टा नबित्दै र’हस्यम’य तरिकाले २४ बर्सिया सुनिता’को ह’त्या बर्दिया जिल्लाको ठाकुर द्दरा कि २४ बर्सिया सुनिता बुढा छेत्रीको बिहे गरेको गएको १२ घन्टा नबित्दै उन’को रह’स्यम’य तरिका’ले ह’त्या भए’को छ ।

झुट बोलेर घरमा जेठी श्रीमति हुँदै हुँदै माया जालमा फसाएर बिहे ग’रि ह’त्या गरे’को परियार जनको दावी छ । यस्ता अ’परा’ध बढ्नु’को प्रमुख कारण फित’लो का’नुन हो, जब सम्म यस्ता अ’प’राधी’लाई कडा कानुन बन्दैन तब सम्म हजारौं नि’र्दोष’हरु’ले अकाल’मै ज्या’न गुमाउ’ने छन।

जब सम्म यस्ता अपराधी’लाई फाँ’सी को सजाए हुदैन तब सम्म यस्ता घट’ना बार बार भइरहछ्न ! घटना’को स’त्य तथ्य छानबिन गरि दो’षी’लाई हदैसम्म’को का’र’बाही’को माग गर्दछौ।
मिर्तक सुनिता बुढा छेत्री प्रती भावपुर्ण श्रदान्जली व्यक्त गर्दछौं। सोकाकुल परियार जन मा गहिरो समवेदना

काठमाडौं : महाशिवरात्रिका लागि पशुपतिनाथ मन्दिर परिसरमा धमाधम तयारी भइरहेको छ। त्यसअन्तर्गत आज परिसर सरसफाइ गरी सिँगार्ने काम हुँदैछ। आज पशुपतिनाथका भित्री द्वारसहित मन्दिर परिसरलाई विशेष किसिमले सिँगारिने पशुपति विकास कोषले जनाएको छ।

यस वर्षको महाशिवरात्रिमा तीनवटा बाहिरी मार्ग हुँदै पशुपतिनाथ मुल मन्दिर परिसरमा प्रवेश गर्न सकिने व्यवस्था गरिएको छ। पशुपतिनाथ मुल मन्दिरका चारै ढोका महाशिवरात्रिका दिन बिहान ४ बजेदेखि नै खोलिने छ। बिहान ४ बजेदेखि राति दर्शनार्थी नसकिएसम्म चारै ढोका खुला गरिने कोषले जनाएको छ।

कोरोना महामारी कायमै रहेकाले मास्क नलगाउने भक्तजनलाई मुल मन्दिर क्षेत्रमा प्रवेश निषेध गरिएको छ। मेलम्चीको पानी सुन्दरीजलमा आएसँगै महाशिवरात्रि दिन बागमती नदीमा सफा पानी बगाइने भएको छ। धेरै भक्तजन खोलामा नुहाउने भएकाले सफा पानी बगाउने योजना बनाइएको खानेपानी मन्त्रालयले जनाएको छ।

सुन्दरीजलमा मेलम्चीको पानी आएसँगै अहिले नै बागमतीमा पानीको बहाव बढिरहेको मन्त्रालयका प्रवक्ता रमेश न्यौपानेले बताए। गत १० गतेदेखि सुरुङमा पानी पठाउन थालिएकामा अहिले सुरुङ पूरै पार गरेर गत शनिबारबाट सुन्दरीजलमा आउन थालेको हो।

२२० पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया