शुक्रबार १५ साउन २०७८

काठमाडौं । नायिका श्वेता खड्काले माझी बस्ती बिवादको विषयमा स्पस्टीकरण दिनुभएको छ । शुक्रबार लामो फेसबुक स्टाटस लेख्दै उहाँले सिन्धुपाल्चोकको चौताारा साँगाचोकगढी नगरपालिका–१२ मा बनेको माझी बस्ती निर्माणका क्रममा आफूले एक रुपैयाँ पनि रकम हिनामिना नगरेको बताउनुभएको छ ।

नायिका खड्काले विभिन्न सञ्चारमाध्यममा आफूलाई बदनानम गर्ने किसिमका समाचार आएकोप्रति ध्यानाकर्षण भएको जनाउँदै बस्ती निर्माणका क्रममा एक टुक्रा इट्टासमेत नबोक्नेहरुसँग छानी छानी अन्तर्वार्ता लिएको बताउनुभयो ।

उहाँले आफूले श्वेताश्री फाउन्डेसनमार्फत आएको पैसाले विलासी जीवन नबिताएको स्पस्ट पार्दै उठाएको पैसा गलत प्रयोग भएको प्रमाणित भए जुत्ताको माला सहित कालो मोसो दलेर माझीबस्ती परिक्रमा गर्न तयार रहेको बताउनुभएको छ । आफूविरुद्ध झुटा सामग्री प्रकाशन र प्रशासन गर्नेहरुलाई झुटो सावित गर्ने उल्लेख गर्नुभएको छ ।

दाताहरुसँग सहयोग माग्दा पनि आफूले कहिल्यै पनि आफ्नो खातामा पैसा राख्न जबरजस्ती नगेरको स्मरण गर्दै नायिका खड्काले सधैँ उपभोक्त समितिको खातामा सिधै सहयोगको अपिल गरेको बताउनुभयो । उहाँले खाताको कारोबार केलाएर हेर्न पनि आग्रह गर्दै उपभोक्ता समितिको खातामा करोडौं रकमको कारोबार भएको स्पस्ट पार्नुभयो ।

अहिले बनेको घर स्थानीयवासीकै रोजाइको डिजाइनमा बनेको बताउँदै उहाँले माझी बस्ती सार्वजनिक निजी साझेदारी परियोजना भएको बताउनुभयो । एनजीओहरुले नै सबै काम गरिदिनुपर्छ भन्ने सोचलाई चिर्नका लागि आफूहरुले जनताको सहभागिता र लगानीलाई आत्मसाथ गरेको उहाँको तर्क छ । उहाँले बस्ती निर्माणपछि त्यहाँको अचल सम्पत्तिको मूल्याङ्कन बढेको बताउनुभयो ।

अन्तिममा नायिका खड्काले जिम्मेवारीबाट विमुख नहुने स्पस्ट पार्नुभयो । आफ्नो श्वास चलुञ्जेलसम्म माझी बस्ती आफ्नो मनमस्तिस्कबाट नहट्ने उहाँको भनाइ छ । उहाँले आफ्नो मृत्युपछि आफ्नो शवको चिता पनि माझी बस्तीको आँगनमा रहोके इन्द्रावती बगरमा बनाउँदै अन्येष्टि त्यहिँ गर्न पनि आग्रह गर्नुभएकाे छ । उहाँ लेख्नुहुन्छ, ‘म मर्दा मेरो लाशको चिता पनि माझी बस्तीको आँगनमा रहेको इन्द्रावती बगरमा बनाईयोस् र मेरो अन्त्यष्टी त्यहीं गरिओस् ।’

४३ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया