Wednesday, December 2

धरानमा आइतबार एकैपटक ९ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि

August 2, 2020 173

सुनसरी — धरानमा आइतबार एकैपटक ९ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । संक्रमित पुष्टि भएकाहरुमा धरान–१३ बस्ने कोरोना संक्रमित युवा काम गरेको धरान ८ तीनकुनेस्थित धरान औद्योगिक क्षेत्रको उद्योगमा कार्यरत ५ जना र एन्फा क्वारेनटाइन बसेका ४ जना रहेका छन् ।

धरान उपमहानगरपालिकाका स्वास्थ्य महाशाखा प्रमुख उमेश मेहताका अनुसार धरान औद्योगिक क्षेत्रको प्रिति भल्व उद्योगमा काम गर्ने २ जना कर्मचारीका परिवारमा संक्रमण देखिएको हो । एक जनाको स्थायी घर विराटनगर र अर्को स्थायी घर जनकपुर हो ।

विराटनगर घर हुने कर्मचारी धरान–१ मा बस्छन् भने जनकपुर घर हुने परिवारसति धरान ८ मा बस्छन् । जनकपुर घर भएका कर्मचारीका श्रीमती, छोरी र वर्षीय छोरालार्ई संक्रमण पुष्टि भएको छ । उपमहानगरपालिका स्वास्थ्य महाशाखाका प्रमुखले भने, ‘अन्य चारजना पुरुष भारतीय गोर्खा सेनामा कार्यरत सैनिकहरु हुन् । उनीहरु साउन १४ गते आएर धरान १७ एन्फा क्वारेनटाइनमा बसेका थिए । उनीहरू भारतको मणिपुरबाट आएको बताइएको छ । उनीहरु सबैको घर धरान नै हो ।’

साउन १५ गते ५० जनाको स्वाब संकलन गरेर पीसीआर परीक्षण गर्दा थप नौ जनामा कोरोना पोजिटिभ देखिएको हो । थपिएका संक्रमितसहित धरानमा कोरोना संक्रमितको संख्या २४ जना पुगेको छ । संक्रमित सबैलाई आइतबारै बीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानस्थित आइसोलेसन सेन्टरमा पठाइएको छ ।

सरकारले लकडाउन खोल्नासाथ स्थानीयस्तरमै कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्नुमा सर्वसाधारणको लापरबाही मुख्य कारण रहेको चिकित्सकहरुले बताएका छन् । बीपी प्रतिष्ठानका मेडिसिन विभाग प्रमुख समेत रहेका कोभिड–१९ र्‍यापिड रेस्पोन्स टिमका सदस्य प्रा.डा संजिव शर्माले स्थानीयस्तरमा फैलिएको कोरोना संक्रमणबाट बच्न आफै सचेत र सर्तक हुनुको विकल्प नरहेको बताए ।

यसैबीच धरानमा कोरोना सक्रमण बढेपछि उपमहानगरपालिकाले ‘र्‍यान्डम स्याम्लिङ’ विधि अनुसार पीसीआर परीक्षण गर्ने भएको छ । धरानका २० वटा रहेकामा प्रति वार्ड १० जनाको दरले पीसीआर परीक्षण गर्ने तयारी भएको स्वास्थ्य महाशाखा प्रमुख मेहताले बतााए ।

Source Kantipur online

प्रतिकृया दिनुहोस्