Saturday, November 28

सरिता गिरीले तराई मधेश वृहत लोकतान्त्रिक अभियान गठन ग’रेर मधेशको राजनीतिमा पुनः प्रवेश

September 25, 2020 151

काठमाडौं । राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपालसँग ए’कीकरण गरी जनता स’माजवादी पार्टी नेपाल बनाएको त’त्कालिन स’माजवादी पार्टीबाट का’रवाहीमा परेकी सरिता गिरीले तराई मधेश वृ’हत लो’कतान्त्रिक अ’भियान ग’ठन ग’रेर मधेशको राजनीतिमा पुनः प्र’वेश गरकी छिन् ।

असोज २ गते लो’कतान्त्रिक अ’भियानको घो’षणा गरेकी गिरीले अन्ततः नेपाल स’द्भावना पार्टीलाई म’धेशमा स’क्रिय बनाउने लक्ष्य लि’एकी छिन् ।गिरीले बुधबार एक वि’ज्ञेप्ती सार्वजनिक गर्दै दुई राजनीतक द’ल र ल’गभग ५० जना स्व’तन्त्र व्यक्तिबीच मो’र्चा ग’ठन भएको जानकारी दिएकी छिन् ।

गिरीको सं’योजनमा रहेको मो’र्चामा राजेन्द्र सिंह अध्यक्ष तथा श्री रामकुमार महतो का’र्यवाहक अध्यक्ष रहेको नेपाल स’द्भावना पा’र्टी र श्री गो’वद्र्धन दा’स अध्यक्ष रहेको द’लित मु’स्लिम ज’नशक्ति पा’र्टी, री’तेश सिंह अध्यक्ष रहेको रा’ष्ट्रिय ज’नता पा’र्टी समेत स’दस्य रहेको उनले जानकारी दिएकी छिन् ।

उनले मो’र्चा लो’कतन्त्र, सं’सदीय शा’सन प्र’णालीको र’क्षा गर्दै सं’घीय सं’रचनाको स्वरुप प’रिवत्र्तन गरी देशमा म’धेश र पहाड मात्र दुई प्र’देशको निर्माणका लागि क्रि’याशील रहने बताएकी छिन् ।

mechimahakali dat net np

प्रतिकृया दिनुहोस्