Friday, December 4

मागेको पुरा हुने अकलादेबी मन्दिर सन्ध्यकालिनमा यस्तो देखियो

September 24, 2020 795

तनहुँको म्याग्दे गाउँपालिका–६ स्थित पृथ्वीराजमार्गसँगै जोडिएर रहेको अकलादेबी मन्दिरको सन्ध्यकालिन समयमा देखिएको दृश्य । तस्वीर ,सानेबहादुर नेपाली, रासस

यो पनी
प्याजलाई हातमा रगड्नुहोस्, पाउनुहुनेछ यस्तो अचम्मको फाइदा

काठमाडौँ । तपाईंले सुन्नु भएको छ जसले हामीलाई धेरै रुवाउँदछन् उसले नै हामीलाई धेरै माया गर्दछन् । यो पनि केही प्याज को मामला मा छ। प्याजले हाम्रो खानालाई स्वादिष्ट मात्र बनाउँदैन, यद्यपि यो हाम्रो लागि अन्य धेरै तरिकाहरूमा पनि फाइदाजनक छ।

तपाईं प्याजको फाइदा देखेर छक्क पर्नुहुनेछ।

जब कीराले टोक्छ,अथवा लामखुट्टेले टोक्छ तब प्याजलाई टोकेको ठाउँमा दल्नुहोस् हो, यो अनौंठो लाग्न सक्छ, तर विश्वास गर्नुहोस् यो धेरै फाइदाजनक छ। तपाईं छोटो समयमा पनि लाभहरू देख्न सुरु सक्नुहुनेछ। यदि तपाईंको तपाईंको हात पोलेको छ भने, उप्याज दल्नुहोस् याद गर्नुहोस् प्याजको प्रकृति पीडा निवारक हुन्छ, र यसले आराम दिलाउँछ। जब तपाईं यसलाई आफ्नो जलेको हातहरूमा प्याज दल्नुहुन्छ यसले हातलाई शीतलो बनाउँछ। प्याज कठिन दिनहरूमा औषधी जस्तो काम गर्दछ। हो, तपाईं सहि पढ्दै हुनुहुन्छ। सुरुमा २( मबथक दिन प्रयोग गर्नुहोस् र फरक पाउनुहुनेछ।

खुट्टामा छाला गएमा खुट्टामा छालाको मामिलामा, प्याजलाई छालामा थोरै बेरसम्म दल्नुहोस्, ५ दिनमा तपाईंको उक्केको छाला गायब हुनेछ। यदि तिमीलाई ज्वरो छ भने प्याजलाई आफ्नो मोजा मुनि राखेर सुत्नुहोस् यदि तपाई ज्वरोबाट चिन्तित हुनुहुन्छ भने प्याजको एक टुक्रा तपाईको मोजामा राख्नुहोस् र निदाउनुहोस्। तपाईं बिहानसम्म स्वस्थ हुनुहुनेछ । यदि तपाईलाई वान्ता हुन्छ भने प्याजको जुस पिउनुहोस् यदि तपाइँ स्वस्थ महसुस गर्नुहुन्न, जस्तै बान्ता बारम्बार भइरहेको छ भने , प्याजको रस एक कचौरामा लिनु होस्,र पिउनुहोस् बान्ता रोकिनेछ ।

zkhabar

प्रतिकृया दिनुहोस्