Wednesday, October 28

विषाक्त पाद्‍को गन्धले लामखुट्टे म’रेपछि पाद्‍नेमा जागिर !

July 29, 2020 45

एजेन्सी । तपाईं आश्चर्यमा पर्नुहुन्छ, एक व्यक्तिले पादका कारण लामखुट्टै पनि म’रेका छन् भन्दा । तर यो सत्य घटना हो । तर यो सत्य घटना हो । ती व्यक्तिको पादको विषाक्तका कारण लामखुट्टे मरेपछि वैज्ञानिकहरुले पादमा पाइएको रसायनबारे अनुसन्धान सुरु गरेका छन् । ती व्यक्तिले पादेपछि त्यसको असर ६ मिटरसम्म फैलिने गरेको छ ।

पादको विषाक्त फैलिएको ठाउँमा लामखुट्टे लगायत विभिन्न स- साना किराहरु मर्ने गरेका छन् । द मिररका अनुसार यी व्यक्तिले आफ्नो पादका कारण लामो समयदेखि स–साना किराहरु म’र्ने गरेका बताएका छन् । अफ्रिकाको युगाण्डाका ४८ वर्षीय वामिरामाको पादले लामखुट्टे मरेको हो । पादले लामखुट्टे मरेपछि एक कम्पनीले उनलाई एक कोठामा राखेर पाद संकलन गरेको छ । उनी जागिरेका रुपमा कोठामा जाने र पाद्‍ने गर्छन् ।

कम्पनीले पादबाट नयाँ कि’टना’षक औषधि बनाउने विषयमा अध्ययन गरिरहेको छ । अरु केही वैज्ञानिकले समेत पादको अध्ययनका लागि रकम दिएर उनको पाद लगेर गएका छन् । पादका कारण युगाण्डाका यी व्यक्तिले आफ्नो गाउँलाई मलेरिया मुक्त बनाइ सकेका छन् । पादमा पाइएको विषाक्त ग्यासका कारण आफ्नो गाउँ मलेरियाबाट मुक्त भएको स्थानीयले बताएका छन् ।

यी व्यक्तिले सामान्य खानेकुरा खाने गरेको बताएका छन् । दैनिक नुहाउने उनी जहाँ गएर पाद्‍ने काम गर्छन्, त्यहाँका लामखुट्टे मर्ने गरेको स्थानीय नाइले बताएका छन् । स्थानीय नागरिकले लामखुट्टेको समस्या भएमा उनलाई आफ्नो घरमा बोलाउने गरेका छन । यी व्यक्तिले पादेको लामो समयसम्म पनि लामखुट्टे उक्त ठाउँमा समेत नजाने गरेको स्थानीयको भनाइ छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्