शुक्रबार ०८ आश्विन २०७८

अफगानिस्तानमा ५५ जना कलिला बिद्यार्थीहरुको एकै चिहान बनाइएको छ । अफगानिस्तानका सरकारी अधिकारीहरूले भनेका छन् कि पश्चिम काबुलको एउटा स्कूलमा भएको ब म बि ष्फो टमा कम्तिमा ५५ जना मानिस म रे का छन् । त्यसमा धेरै जसमा छात्राहरू विश्वास गरिन्छ ।

घटनामा कम्तिमा १५० जना घाइते भएको बताइएको छ जुन घटना दिया ए बर्चीको शिया बहुसंख्यक टोलमा भएको थियो । कुनै समूहले अझै यो जिम्मेवारी लिएको छैन । विद्यालय तीन सिफ्ट सञ्चालन हुने गर्दछ, जसमध्ये दोस्रो सिफ्ट छात्राहरूको हो, शिक्षा मन्त्रालयका प्रवक्ता नाजिबा अरियनले भनिन् ।

काबुलको दश्त ए बार्ची क्षेत्रमा भएको भयावह ह म ला एक घृ णि त कार्य हो, ईयूको मिसन अफगानिस्तानले ट्विटरमा भनेको छ । बालिका विद्यालयमा मुख्यतया विद्यार्थीहरूलाई लक्षित गर्नु भनेको अफगानिस्तानको भविष्यमा आ क्र म ण गर्नु हो ।

मुहम्मद अली जिन्ना अस्पतालमा, दर्जनौं व्यक्ति र क्त दान गर्न लाइनमा उभिएका थिए जब परिवारका सदस्यहरूले पर्खालमा टाँसिएको दुर्घटना परेकाहरुको सूची जाँच गरे । गम्भीर घाइतेहरुलाई तत्काल शल्यक्रियामा लगिएको थियो । एसोसिएटेड प्रेस पत्रकारहरूले अस्पतालको हलवे र कोठामा कम्तिमा २० वटा शव देखेको रिपोर्ट गरे।

एक शोकमा परेका आफन्तले रोयटर्स समाचार एजेन्सीलाई भने, हामी कुन देशमा छौं मलाई थाहा छैन । हामी शान्ति र सुरक्षा चाहन्छौं ।

khabar.enewsnepali
१९ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया